Akce

ZO Českého zahrádkářského svazu Petrov

Upozornění - Den vinařů

Vážení milovníci vína, přátelé,

bohužel Vám musíme oznámit, že z důvodu COVID-19 jsme nuceni zrušit připravovanou akci Den vinařů, která se měla konat dne 4.8..2020 v Petrově. O našich dalších aktivitách Vás budeme průběžně informovat.

Těšíme se, až se společně setkáme u nás, v Petrově-Plžích, u skleničky dobrého vína.

Vinaři Petrov

Upozornění - Výstava vín v Petrově

Vážení milovníci vína, přátelé, 

bohužel Vám musíme oznámit, že z důvodu vyhlašení nouzového stavu v České republice a přijatých opatření jsme nuceni zrušit připravovanou Výstavu vín, která se měla konat dne 2.5.2020 v Petrově. O našich dalších aktivitách Vás budeme průběžně informovat.

Těšíme se, až se společně setkáme u nás, v Petrově-Plžích, u skleničky dobrého vína.

Vinaři Petrov

Sv.Martin

11.11. v 11 hod se nás sešlo na kolečku v Plžích více než 30. Sv. Martin přijel do Petrova sice bez sněhu, ale my jsme si již tradičně pochutnali na letošním mladém vínu na a Martinské huse.

Petrovský kotlík

Jako každý rok i letos pořádala Obec Petrov pořádala festival gulášů - Petrovský kotlík. I my jsme zatopili pod kotlem a uvařili svůj vinařský guláš. A podle toho jak nám rychle zmizel, tak Vám chutnal.

Vinaři pomáhají dětem

Všichni, kteří na Dni vinařů ochutnali vína v Růžovém sklepě, přispěli společně s vinaři z ČZS Petrov, ČZS Sudoměřice, ČZS Strážnice a Vinárského spolku Skalica na Dětský domov ze Strážnice. Celkový výtěžek činil 20 000,- Kč. Symbolický šek na tuto částku předal ředitelce paní Lýse, předseda ČZS Petrov, Petr Horák na Strážnickém vinobraní. Děkujeme i za Váš příspěvek a těšíme se na Vás na Dni vinařů 2020.

Den Vinařů

V letošním roce je to již 85 let, co byla v Petrově založena Vinařská besídka. Tím začalo novodobé organizované vinařství v Petrově. Tradiční Den vinařů jsme po dlouhých letech opět vrátili zpět jako svátek vinařů v Petrově pod názvem "Vína od Strážnice po Skalicu".
Přípravy na tuto tradiční akci v novém pojetí začaly dlouho před jejím uskutečněním. Hlavní myšlenkou bylo obnovení tradičních setkání milovníků vína a dobré zábavy v petrovských Plžích. Pro návštěvníky Dne vinařů jsme otevřeli 13 sklepů, kde prezentovali svá vína jak profesionální tak amatérští vinaři. Návštěvníci mohli ochutnat více než 180 vzorků vín od 15 vinařů a vinařských spolků ze Strážnice, Petrova, Sudoměřic a Skalice.

Jedním z otevřených sklepů byl "Růžový sklep". Pod názvem "Vinaři pomáhají dětem" se prodávala pouze růžová vína, která věnovali všichni zúčastnění vinaři, a celý výtězek z tohoto sklepa je součástí daru pro Dětský domov ve Strážnici. Pro návštěvníky z okolních měst a obcí jsme zajistili kyvadlovou dopravu Vínobusem. Konání Dne vinařů podporovala města a obce, jejíž představitelé přijali pozvání. Byli to: primátorka města Skalice Ing. Anna Mierna, starostka Strážnice Mgr. Renata Smutná, místostarosta Sudoměřic Robert Šrédl i starostka Petrova Ing. Eva Mlýnková.
Od 15 hodin k poslechu a tanci hrála cimbálová muzika Strážničan Vítězslava Pálenského, kterou ve večerních hodinách vystřídala rocková kapela JAMA.
Den vinařů v Plžích měl velký úspěch a doufáme, že se v tomto pojetí stane tradicí i pro následující roky.
Poděkování patří především sponzorům, dále vinařstvím Klásek, Tomanovský, Dobčák, Martinek, Brázdová, Žerotín, a.s., Cingel, Luboš Horák, Kopeček, Masaryk s.r.o. a Vysoké Pole s.r.o., VS Skalica, ZO ČZS Strážnice, Sudoměřice a Petrov. Dar ve výši 20 000 Kč v rámci akce Vinaři pomáhají dětem bude předán na Strážnickém vinobraní dne 14. 9. 2019.

Děkujeme všem, kteří svou účastí přispěli a podpořili Den vinařů v Petrově a těšíme se na Vás na Dni vinařů 2020.Den vinařů

aneb vína od Strážnice po Skalicu

Základní organizace ČZS Petrov za podpory obcí Petrov, Strážnice, Sudoměřice a Sklalice pro Vás připravila Den vinařů, který se bude konat dne 3.8.2019 v areálu vinných sklepů Petrov Plže. Otevřeme pro Vás 14 sklepů, ve kterých budete mít možnost ochutnat více než 180 vzorků vín od profesionálních i amatérských vinařů z oblasti Petrova, Strážnice, Sudoměřic a Skalice.

O zábavu se postará cimbálová muzika Strážničan a večer Vás roztančí hudební skupina Jama.

Zároveň Vám bude k dispozici VÍNOBUS, který zajistí kyvadlovou dopravu na trase Strážnice - Petrov - Skalice - Sudoměřice - Petrov.

Termín konání: 3.8.2019 od 15.00 do 24.00 hod

Vstupné: 200,- Kč (katalog vín, degustační sklenička, 5 degustačních tolarů). Další degustační tolary si můžete zakoupit na označených místech.

Účastí na Dni vinařů podpoříte Dětský domov ve Strážnici, na který půjde část výtěžku ze Dne vinařů. 

Den vinařů a VÍNOBUS

Řidičky a řidiči pozor! :) Den vinařů se blíží a tak máme pro Vás informace o jízdním řádu Vínobusu do Petrova. Kyvadlová doprava bude do Petrova zajišťována z obcí Strážnice - zastávka autobusové nádraží a Skalická brána, Skalica - zastávka hospoda U hasičů a Sudoměřice - zastávka Křižovatka. Takže auto nechejte doma a nechte se přivézt na degustaci kvalitních vín od místních vinařů. Vyznačené časy pouze orientační.
Těšíme se na Vás 3.8.2018 v Petrově v Plžích - více informací zde - Den vinařů

Den Vinařů - na jaká vína se můžete těšit?

Připravili jsme pro Vás degustaci vín od 15 vinařství a budete mít možnost ochutnat z více než 180 vzorků vín. A nezapomeňte, že Vinaři pomáhají dětem. Společně podpoříme Dětský domov ve Strážnici.
Takže 3.8.2019 se na Vás těšíme v Petrově Plžích - více informací zde - Den vinařů

Růžový sklep - Vinaři pomáhají dětem

V Růžovém sklepě ochutnáte a zakoupíte pouze růžová vína od profesionálních i amatérských vinařů z Petrova, Strážnice, Sudoměřic a Skalice. Výtěžek z prodeje vín v Růžovém sklepě bude poskytnut na podporu Dětského domova ve Strážnici.

Družobná a regionálna výstava vín

Skalica


Připravili jsme pro vás tradiční Místní výstavu vín v Petrově, která se jako obvykle bude konat 4.5.2019. Během odpoledne a večera budete mít možnost ochutnat  více než 300 vzorků od místních vinařů.